Teadustööde konkursil teadusagentuuri tunnustuse pälvinud Vete-Mari Kuningas: juhendaja roll töö valmimisel on hindamatu

Eesti Teadusagentuuri korraldatud üliõpilaste parimate teadustööde konkursil pälvis loodusteaduste valdkonnas III preemia maastike elurikkuse töörühmas bakalaureusetöö kirjutanud Vete-Mari Kuningas.

Konkursitöös pealkirjaga “Maastiku struktuuri mõju hariliku nurmenuku (Primula veris) populatsioonise geneetilisele mitmekesisusele ja geenivoolule" uuris Vete-Mari Kuningas kasvukohtade killustumise mõju hariliku nurmenuku populatsioonide geneetilisele mitmekesisusele ning seda, kuidas mõjutavad erinevad maastikuelemendid hariliku nurmenuku populatsioonide vahelist geenivoolu. Auhinnatööd juhendasid töörühma juht ja kaasprofessor Tsipe Aavik ning doktorant Iris Reinula.

“Mul oli tõesti väga hea meel, kui sain teada, et minu töö on hinnatud preemia vääriliseks. Praegu on ennatlik öelda, millist rolli võib auhind tulevikus mängida, kuid kindlasti on see suur tunnustus, mis julgustab haridusteed jätkama ja kinnitab, et teemad, millega tegelen, on olulised,” räägib Vete-Mari auhinnast.

Täna geograafia osakonnas magistriõppes jätkav Vete-Mari ei hoia kokku kiidusõnu auhinna võitnud bakalaureusetöö juhendajate Tsipe Aaviku ja Iris Reinula kohta. “Tsipe ja Iris on alati olemas olnud ning mind aidanud, seda nii lõputöö kirjutamisel kui ka nüüd hiljem. Nad on väga toetavad! Mul on hea meel, et sain just nende käe all oma lõputööd teha. Suur aitäh!”

Eesti Teadusagentuuri korraldatavast üliõpilastööde konkursist saab lugeda siit.

Rohkem teavet:

Vete-Mari Kuningas