ÜRO 28. kliimakonverentsil sai tähelepanu ka Rohemeeter

Dubais toimunud ÜRO kliimakonverents COP28 tõi kokku maailma juhtivad poliitikud, kliimateadlased ja valdkonna eksperdid, kes arutasid kliimamuutustega kohanemise ning nende põhjuste vähendamisega seotud arengut ja tulevikustrateegiaid. Tartu Ülikooli delegatsiooni kuulus ka maastike elurikkuse töörühma juht professor Aveliina Helm.

Konverentsil sai Aveliina Helmi ettekande läbi tähelepanu ka Rohemeeter, rakendus, mis aitab maaomanikul hinnata, kuivõrd toetavad nende maa-ala maastiku struktuur ja keskkonnatingimused elurikkuse säilimist. Rohemeeter on Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi makroökoloogia töörühma ning maastike elurikkuse töörühma välja töötatud rakendus, mis aitab keskkonnatingimusi, maastikustruktuuri ning ökoloogilisi indekseid arvestades hinnata maastiku tuge elurikkuse säilimisele.

Lisaks Aveliina Helmile kuulusid Tartu Ülikooli delegatsiooni ka arendusprorektor Tõnu Esko, geoinformaatika professor Evelyn Uuemaa, geoinformaatika teadur Alexander Kmoch, kliimateaduste professor Piia Post, linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru ning bioloogia ja elustiku kaitse bakalaureuseõppe üliõpilane Ellen Roper.

Rohkem teavet:

Aveliina Helm