Teadusekspeditsioon vulkaanilisel Réunioni saarel India ookeanis

18. nov – 1. dets osalesid kolme Eesti ülikooli, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Tallinna Tehnikaülikool, doktorandid ja teadurid Maateaduste ja Ökoloogia doktorikooli teadusekspeditsioonil Réunioni saarel. Ekspeditsiooni eesmärgiks oli pakkuda erinevate ülikoolide doktorantidele võimalust tutvuda troopiliste Réunioni ökosüsteemidega ning koguda väärtuslike teadusandmeid ja -proove. Prantsusmaalt alguse saanud protestide tõttu olid aga kõik suuremad teed blokeeritud ning ekspeditsioonil osalejate liikumine tugevasti häiritud. Umbes Saaremaa suurusel saarel said noored teadlased liikuda enamasti vaid jala ja piiratud alal. Tudengid ei lasknud end aga sellest heidutada ning kiirelt plaane muutes ja kohalike abiga said ka välitööd tehtud.

Ekspeditsioonist võttis osa ka meie töörühma liige Elisabeth Prangel, kes kogus saarelt mullaproove, et uurida kuidas erinev maakasutus mõjutab mulla süsiniku talletamise võimekust ning läbi selle kliima regulatsiooni teenust. Uurimise all oli kolm ökosüsteemi: looduslik troopiline mets, palmiistandus ja suhrurooistandus.

Loe nende seiklustest lähemalt Heurekast, Novaatorist ja Õhtulehest.

Troopiline vihmamets
Suhkrurooistandus