Tartu Ülikooli makroökoloogia kaasprofessor ja maastike elurikkuse töörühma juht Tsipe Aavik pälvis looduskaitse hõbemärgi

Looduskaitsekuu avamisel 15. mail andsid president Alar Karis ja kliimaminister Kristen Michal üle nii Eesti looduskaitse kõrgeima autasu Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia kui ka tänavused looduskaitsemärgid ja noore looduskaitsja märgid. Kadrioru lilleaias toimunud üritusel pälvis looduskaitse hõbemärgi ka Tartu Ülikooli makroökoloogia kaasprofessor ja maastike elurikkuse töörühma juht Tsipe Aavik.

Tsipe Aavik paistab silma märkimisväärselt tulemusliku ja mõjuka looduskaitsealase teadustöö poolest. Tsipe Aaviku teadustööd on keskendunud maastikumuutuste mõjule liigilise mitmekesisuse ja geneetilise mitmekesisuse hoidmisel. Tema uurimused on aidanud panustada looduskaitse tulemuslikku korraldusse ning loonud olulisi uusi teadmisi elurikkuse säilimist tagavate tegurite osas.

Tsipe Aaviku eestvedamisel juba kolmandat aastat toimuv üleeuroopaline nurmenukukampaania tutvustab muuhulgas niitude elurikkust ja ohustatust ning on viinud inimesed Suurbritanniast Lätini ja Hispaaniast Saksamaani loodusele lähemale.

Eerik Kumari looduskaitsepreemia on auhind, mida antakse välja alates 1989. aastast. Alates 2010. aastast antakse koos preemiaga üle ka looduskaitse kuldmärk. Eesti looduskaitse hõbemärk omistatakse oluliste looduskaitseliste teenetega inimesele ning noore looduskaitsja märk tublidele loodushuvilistele koolinoortele.

Loe uudist selle-aastasest Eesti looduskaitsemärkide laureaatidest Keskkonnaministeeriumi lehelt.