Aveliina tegi ettekande XIV Eesti Ökoloogia konverentsil

22. aprillil toimus XIV Eesti Ökoloogia konverents „Eesti Maastikud 100“, kus rääkisid erinevad ökoloogia valdkonna teadurid ja spetsialistid Eesti Maastikest ajaloolisel ning erinevatel ruumilistel skaaladel. Ühtlasi tegi ettekande ka meie töörühma juht Aveliina Helm teemal „Eesti maastikud ja taimekooslused“. Ettekandes käsitleti maakasutuse muutusi viimasel sajandil, ökosüsteemide seisundit, elurikkuse ja kliima kriisi, planetaarsete piiride ületamist ja probleeme leevendavate meetmetega. Selleks, et meie tulevik oleks ilusam on vaja maakasutuse planeerimisel arvestada maastike ajalugu ja koosseisu ning ökosüsteemide seisundit. Konverents andis väga põhjaliku ja hea ülevaate Eesti Maastiku muutustest viimase 100 aasta jooksul ja tänapäevastest väljakutsetest.