Aveliina Helm juhtis rahvusvahelisel BIOGEOMON konverentsil väljasõitu

26. - 30. juuni toimus Tartus rahvusvaheline BIOGEOMONI konverents. Konverentsi fookuses oli ökosüsteemid ja nende biogeokeemia. 

Lisaks põnevatele esitlustele ja mitmekülgsele kavale, toimus ka kuus erinevat väljasõitu, kus põimus harmooniliselt nii teadus, Eesti loodus ja kultuur. 

Aveliinal oli au juhendada väljasõitu marsuudil Meenikunno - Värska - Piusa. 

Ekskursioon algas 29. juuni hommikul Tartus, kust väljus buss täis rahvusvahelisi loodusteadlasi.

Esimeseks sihtkohaks oli Meenikunno raba, kus ootas seltskonda vägev äike ja vihmasadu. Hoolimata tormist, suundusid kõik vapralt rappa ja said kaasa suure teadmistepagasi Meenikunno rabast kui ökosüsteemist. 

Edasi suundus buss Värskasse talumuuseumisse. Seal ootas osalejaid kuum tee, kohv ja lõunasöök. Lõunapaus andis hea särtsu energiat edasiseks talumuuseumi külastuseks. Setode elust ja olust rääkis lähemalt kohalik muuseumi giid.

Viimaseks sihtkohaks oli Piusa, kus osalejad said vägeva üllatuse osaliseks. Nimelt ootas Piusa külastuskeskuse ees kuus Setot, kes seltskonnale imelise kontserdi andsid. Kirsi lisas tordile asjaolu, et kolm laululindu osutus Aveliina pereliikmeteks. Niisiis tutvuti ka Aveliina ema, isa ja tütrega. 

Kui hea tuju oli kontserdiga taas kõrgustesse aetud, suunduti edasi Piusa taastamisalale. Sealset ekskursiooni juhtis Priit Voolaid.

Tartu Ülikooli maastike elurikkuse töörühm

J. Liivi 2, 50409, Tartu, ESTONIA

Aveliina Helm / +372 5553 8679 / aveliina.helm@ut.ee
Tsipe Aavik / +372 516 1187 / tsipe.aavik@ut.ee

© TARTU ÜLIKOOLI MAASTIKE ELURIKKUSE TÖÖRÜHM, 2023