Tubli tudeng, tule bakalaureuse- ja magistritööd kirjutama maastike elurikkuse töörühma!

Ökoloogia ja maateaduste instituudis tegutsev maastike elurikkuse töörühm ootab endaga liituma bakalaureuse- ja magistriõppe tudengeid. Lõputööde valikute hulgast leiab kaalukaid, nii inimeste ja keskkonna suhetele keskenduvaid kui ka elurikkuse püsimiseks ja taastamiseks olulisi teemasid.

Maastike elurikkuse töörühm ootab liituma ökoloogiahuvilisi tegusaid tudengeid, keda innustavad suvised välitööd pilkuköitvatel niidukooslustel või elurikkuse geneetilist komponenti valgustavate molekulaarsete analüüse tegemine laboris. Töörühm vaatleb maastike struktuuri mõju nii geneetilisele kui ka liigilisele mitmekesisusele ja seotud looduse hüvedele.

“Töörühma uurimisteemad ja kasutatavad meetodid on väga mitmekesised, nii et igavust peljata ei tasu,” julgustab töörühma üks juhtidest makroökoloogia kaasprofessor Tsipe Aavik. “Ja kel huvi silmale nähtamatu geneetilise mitmekesisuse vastu, kuid samal ajal ihkab hing ka metsa ja niidule - just meie juures saad parimal moel ühendada rohelise ja valge bioloogia. Otsime koos viise, kuidas rakendada teadmisi geneetilisest mitmekesisusest loodusehüvedeni meie looduse tulemuslikumaks hoidmiseks.”

Tudengeid võiks innustada ka töörühma rahvusvaheline mõõde - töörühm teeb koostööd erinevate rahvusvaheliste teadusasutustega paljudes ühisprojektides, millega mitmed pakutavad teemad seotud ongi.

Bakalaureuse- ja magistritööde valikteemad leiab siit. Kui Sind aga köidab mõni teine töörühmaga seotud teema, mida loetelus ei ole, või näed, et väljapakutud teema köidaks veidi teise nurga alt, palun võta ühendust – leiame koos lahenduse!

Lisateave:

Aveliina Helm