Aveliina osalusel ilmus uus artikkel kliima mõjust mageveetaimedele

Aveliina avaldas koos kolleegidega Oulu ülikoolist teadusartikli, kus uuriti, mis määrab Euroopa ning Põhja-Ameerika mageveetaimede liigirikkuse mustrid ning leviku ning kas mõlemal kontinendil kehtivad sarnased seaduspärad. Oulu Ülikooli teadlase Janne Alahuhta veetud uuringus leiti, et mageveetaimede liigirikkus on seotud pigem tänaste kliimamustritega ning vähem ajaloolise kliimaga. Samuti selgus üllatuslikult, et Põhja-Ameerika ning Euroopa mageveetaimede liigirikkus kujunenud mõnevõrra erinevatel alustel. Leiti, et kuigi paljude rohkem uuritud taksonoomiliste rühmade puhul on laiuskraad oluline elurikkuse indikaator, ei pea see paika kõikide rühmade puhul ja igas piirkonnas, mistõttu üldistustega tuleks olla ettevaatlik.

Alahuhta, J., Antikainen, H., Hjort, J., Helm, A. & Heino, J., Current climate overrides historical effects on species richness and range size of freshwater plants in Europe and North America. Journal of Ecology. https://doi.org/10.1111/1365-2745.13356

Mageveetaimede liigirikkus ja keskmine ohtrus Euroopas ja Põhja-Ameerikas.