Tolmeldamisökoloogide iga-aastane konverents pakub noorteadlasele vajalikku toetavat õhkkonda 

19.-22. oktoobril Belgias toimunud iga-aastasel Skandinaavia tolmeldamisökoloogia ühenduse (SCAPE; Scandinavian Association for Pollination Ecology) konverentsil esitasid eelkõige noored teadlased kolme päeva jooksul üle poolesaja ettekande. Teiste seas esines ettekandega “The ‘marriage’ of heterostylous plants gets more ‘complicated’ in an era of habitat loss and fragmentation” maastike elurikkuse töörühma doktorant Marianne Kaldra. Vaatmikku taimede-tolmeldajate suhteid uurivast projektist FuncNet esitles aga tolmeldamisökoloogia nooremteadur Epp Valdaru.

Peamiselt noortele tolmeldamisökoloogidele suunatud teaduslik koosolek keskendub tolmeldamisökoloogia, tolmeldajate kaitse, taimede paljunemise, tolmeldajate käitumisele ja mitmekesisusele ning evolutsioonile, andes noorteadlastele võimaluse esitada oma uurimistööd ja tutvuda teiste teadlaste töödega. Ka on konverentsi toimumiskohaks alati mõni omanäoline koht, seekord sügisese loodusega ümbritsetud mõis Domaine de Mozet.

“Mina rääkisin elupaikade killustumise mõjudest nurmenukkudele,” sõnas Marianne Kaldra. “Ürituse vajalikumaks osaks oli minu jaoks aga oma edasiseks uurimistööks uute mõtete ja ideede saamine.”.

Epp Valdaru esitletud plakat projektist FuncNet aga pakkus üritusel osalejatele üllatusi. “Imestati, et kõik osalevad riigid – Eesti, Rootsi, Tšehhi, Saksamaa ja Belgia – teevad ühtse metoodikaga ja samal ajal välitöid. Aga loomulikult, uued tutvused ja teadmine, kuidas teiste tolmeldajateemalised uurimistööd edenevad on noortele teadlastele väga vajalikud.”

Lisateave:

Marianne Kaldra

doktorant

marianne.kaldra@ut.ee

Epp Valdaru

tolmeldamisökoloogia nooremteadur

epp.valdaru@ut.ee

 

 

Tartu Ülikooli maastike elurikkuse töörühm

J. Liivi 2, 50409, Tartu, ESTONIA

Aveliina Helm / +372 5553 8679 / aveliina.helm@ut.ee
Tsipe Aavik / +372 516 1187 / tsipe.aavik@ut.ee

© TARTU ÜLIKOOLI MAASTIKE ELURIKKUSE TÖÖRÜHM, 2025