PopBio 2024 võttis kõneks järjest enam menu pälvivad uurimismeetodid    

Järjekorras 36. taimede populatsioonibioloogia konverents PopBio 2024 võõrustas rohkem kui sadat osalejat. Frankfurtis toimunud üritusel astusid sel aastal ettekandjatena üles ka maastiku elurikkuse töörühma juht kaasprofessor Tsipe Aavik ja doktorant Marianne Kaldra. 

Taimede populatsioonibioloogia rahvusvaheline konverents on iga-aastane üritus, kus nii suulised kui ka posterettekanded hõlmavad taimeökoloogia valdkondi populatsiooniökoloogiast ja -geneetikast ning funktsionaalsest taimeökoloogiast kuni evolutsiooni- ja taastamisökoloogiani. Konverentside sarja eesmärk on pakkuda karjääri alustavatele teadlastele koostöövõimalusi ja edendada osalejate vahel teadussuhtlust.

„Varasematele PopBio-konverentsidele iseloomulikult oli ka seekordne, ligikaudu saja osalejaga üritus tudengisõbralik ning sooja sotsiaalse õhustikuga. Teemade valdkond oli lai, kuid eriti rohkelt olid esindatud taimepopulatsioonide evolutsioneerumise teemad, mis on arvestades kiireid globaalseid muutusi on ka väga vajalikud ja ajakohased,“ rääkis üritusest makroökoloogia kaasprofessor Tsipe Aavik.

„Kiirete evolutsioonisündmuste uurimisel on populaarsust kogumas metoodika, kus võrdlevalt uuritakse nii kaasaegsetest taimepopulatsioonidest kui ka varasematel ajaperioodidel kogutud seemnetest kasvatatud taimede tunnuseid (resurrection method). Selle meetodi kohta saab lugeda näiteks ajakirjas Evolutionary Application ilmnud artiklist.“

Kui Tsipe Aavik tutvustas konverentsil harrastusteaduskampaania „Looking for Cowslip" tulemusi, siis Marianne Kaldra andis posterettekandes ülevaate kasvukohtade killustumise mõjust erikaelsete taimeliikide populatsioonidele.

Konverensti PopBio 2024 kohta saab teada siit.

Täpsem teave: 

Tsipe Aavik

tsipe.aavik@ut.ee  

Tartu Ülikooli maastike elurikkuse töörühm

J. Liivi 2, 50409, Tartu, ESTONIA

Aveliina Helm / +372 5553 8679 / aveliina.helm@ut.ee
Tsipe Aavik / +372 516 1187 / tsipe.aavik@ut.ee

© TARTU ÜLIKOOLI MAASTIKE ELURIKKUSE TÖÖRÜHM, 2024