Uus artikkel analüüsib taimkatte funktsionaalse mitmekesisuse muutusi läbi aastatuhandete

Triin Reitalu avaldas koos Hispaania kolleegi Sandra Nogue’ga lühikese arvamusartikli "Functional vegetation change over millennia" mainekas teadusajakirjas “Nature Ecology & Evolution” rubriigis “News & Views”. Arvamus on seotud Adeleye ja teiste värskeltilmunud artikliga samas ajakirjas, kus autorid kasutavad õietolmu andmeid, et rekonstrueerida taimkatte funktsionaalne mitmekesisus Kagu-Austraalias läbi viimase 12 000 aasta. Triin ja Sandra omakorda arutlevad taimekoosluste funktsionaalse mitmekesisuse ja liigirikkuse erinevate muutuste võimalike põhjuste üle. Näiteks kui liigirikkus ja funktsionaalne mitmekesisus mõlemad ajas suurenevad, näitab see, et ökosüsteemi lisanduvad liigid suurendavad ka selle funktsionaalset ruumi. Selline suurenemine on tõenäoliselt seotud keskkonna heterogeensuse kasvuga või keskkonnatingimuste paranemisega. Artiklit saab lugeda siit.

Pilt: Reitalu, T., Nogué, S. Functional vegetation change over millennia. Nat Ecol Evol (2023)