Rahvusvahelisel mükoloogia kongressil loobuti mõttest kasutada seente DNA järjestust või genoome eksemplaride tüüpmatejalina 

Maastrichis toimunud rahvusvahelisel mükoloogiakongressil "12th International Mycological Congress (IMC12)" tõusis mitmekesiste ettekannete ja tuliste arutelude kõrval kõneks ka seente DNA järjestuste ja genoomide kasutamine eksemplaride tüüpmaterjalina. 

„Selle-aastasel kongressil pälvis enim arutelu ettepanek kasutada seente DNA järjestust ja genoome tüüpmaterjalina. Siiski ei leidnud see nomenklatuuri sessioonidel toetust – DNA järjestuse kasutamine lükati tagasi, aruteludega genoomide kasutamise ettepaneku üle aga jätkatakse,“ rääkis maastike elurikkuse töörühma taastamisökoloogia teadur Polina Degtjarenko. „Üheks väga mitmel korral nimetatud vastuargumendiks oli põhjas, et DNA järjestus on tüübi materjali kirjeldus. Selles aga seisneb oht, et kohe hakatakse kirjeldama paljusid liike, mis omakorda tekitab raskust taksonoomia ekspertidele ja võimaluse seda infot kuritarvitada.“ 

Polina Degtjarenko pidas kongressil posterettekande Eesti samblike punase nimekirja hindamise tulemustest. 

1971. aastal asutatud rahvusvaheline mükoloogide ühendus esindab üle 30 000 mükoloogi huve kogu maailmas. Ühenduse eesmärk on mükoloogiaga tegelemise julgustamine eesmärgiga pakkuda oma veebilehel kasulikku teavet ja linke, tugevdada mükoloogilist integratsiooni ning koostööd, edendada mükoloogiliste ajakirjade ja raamatute avatud juurdepääsu ning toetada mükoloogia konkurentsivõimet.  

Vaata kongressi kodulehte siit

Täpsem teave: 

Polina Degtjarenko

polina.degtjarenko@ut.ee  

Tartu Ülikooli maastike elurikkuse töörühm

J. Liivi 2, 50409, Tartu, ESTONIA

Aveliina Helm / +372 5553 8679 / aveliina.helm@ut.ee
Tsipe Aavik / +372 516 1187 / tsipe.aavik@ut.ee

© TARTU ÜLIKOOLI MAASTIKE ELURIKKUSE TÖÖRÜHM, 2025