Käsitiivalised ehk nahkhiired moodustavad ligikaudu 20% maailma ja ka Eesti imetajate liikidest ning on olulised linnade ökosüsteemides. Tartu Ülikooli maastike elurikkuse töörühm ja Tartu linn kutsuvad osa saama nahkhiirte imelisest öisest maailmast. Bioakustika kursusel õpitakse tundma Eesti nahkhiiri, omandatakse alusteadmised nahkhiiredetektorite kasutamisest ja kaardistatakse uute oskuste abil Tartu linnas elavate nahkhiireliikide elupaikasid.
Kursus koosneb kolmest osast. Kui 21. mail (kl 10–15) toimub koolitus Tartu Ülikooli Oecologicumi õppehoones (J. Liivi 2) ja 22. mail (kl 22) õpperetk Emajõe ääres, siis juunikuu 1.–2. nädalala teevad osalejad iseseiseva välitöö öö. Sellega kaardistatakse Tartu nahkhiireliikide levik ja suhteline arvukus. Kursusele registreerunult oodatakse osalemist kõigil kolmel osal.
Varasemad kogemused ei ole vajalikud, osalemiseks on tarvis vaid julgust liikuda öises linnakeskkonnas (kaasa võib võtta ka sõbra(d)) ja võimalust kasutada isiklikku nutiseadet (USB-C ühendusega).
Registreeru aegsasti siin, kuna kohti jagub vaid 20-le.
Kursust viiakse läbi projekti "Ökosüsteemide tervist ja elupaikade ühendatust soosivate linnalooduse hooldamise praktikate väljatöötamine ja rakendamine" (Tartu ROHEring) ühe tegevusena.
Lisainfo:
Christel-Rose Bachmann
Oliver Kalda
